Kontakt

Header-1200x600px__0013_DSCF5978_viab_produktion

Kontakt

Människorna på Viab är vår viktigaste tillgång. Oavsett om vi jobbar med bilindustrin eller med innovatören som vill ha ut sin produkt på marknaden är närhet och personliga relationer nyckeln. Det är enkelt att komma rätt på Viab och du kan alltid ringa din personliga kontakt för att få snabba besked eller resonera om hur vi kan utveckla samarbetet.

Kontaktpersoner

Joel Boehm
Projektledare & Kundansvarig
+46 (0) 72 644 92 61
joel.boehm@viabplast.se

Johan Hermansson
Teknisk säljare
+46 (0) 72 088 10 53
johan.hermansson@viabplast.se

Liselott Kjellén
Projektledare & Kundansvarig
+46 (0) 70 199 16 98
liselott.kjellen@viabplast.se

Johan Korpås
VD & Försäljningschef
+46 (0) 76 000 70 30
johan.korpas@viabplast.se

Håkan Nilsson
Kvalitets & Miljöchef
+46 (0) 72 644 92 60
hakan.nilsson@viabplast.se

Mathias Johansson
Strategisk Inköpare & IT-ansvarig
+46 (0) 70 199 16 94
mathias.johansson@viabplast.se

Mattias Borgström
Platschef Ulricehamn
+46 (0) 70 746 02 85
mattias.borgstrom@viabplast.se

Clas Svantesson
Kundsupport & Planering
+46 (0) 70 199 16 93
clas.svantesson@viabplast.se

Jörgen Erixon
Verktygsmakare
+46 (0)322 – 66 68 30
jorden.erixon@viabplast.se

Matthias Gustafsson
Fabrikschef Vårgårda & Ulricehamn
+46 (0) 70 691 79 42
matthias.gustafsson@viabplast.se

Niina Håkansson
Logistik
+46 (0)322 – 66 68 30
niina.hakansson@viabplast.se

Fredrik Gustafsson
Mät- och kvalitetstekniker
+46 (0)322 – 66 68 30
fredrik.gustafsson@viabplast.se

Kristina Savinainen
Ekonomi & Administration
+46 (0)322 – 66 68 30
kristina.savinainen@viabplast.se

VIAB VÅRGÅRDA

Postadress
Viab Vårgårda AB, Box 57, 447 22 Vårgårda
Besöksadress
Solskensvägen 3, 447 37 Vårgårda
Telefon: 0322-66 68 30
E-post: info@viabplast.se

VIAB ULRICEHAMN 

Adress
Bronäsgatan 10, 523 37 Ulricehamn

Telefon: 0321-53 00 60

E-post: info@viabplast.se

VIAB © 2021